Ks. Andrzej Waligórski objął obowiązki proboszcza w Wiślicy

5 sierpnia podczas Mszy św., której przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków proboszcza w parafii Narodzenia NMP w Wiślicy. Ks. Andrzej Waligórski przejął obowiązki od ks. Wiesława Stępnia, który został proboszczem parafii na kieleckim Barwinku.

Uroczystościom towarzyszyli pielgrzymi, dla których ta Eucharystia inaugurowała 41. Kielecką Pieszą Pielgrzymkę. Słowo do parafian oraz pielgrzymów wygłosił bp Jan Piotrowski.

– Moi drodzy zaraz dokona się akt wprowadzenia nowego proboszcza. Życie przygotowało go do podjęcia tej posługi. Księże Andrzeju życzę Ci, żebyś był zawsze dobrym pasterzem – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Ks. Andrzej Waligórski do tej pory pełnił obowiązki wikariusza w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach. Ze wzruszeniem przywitał swoich nowych parafian.

– Wydawało mi się, że jestem pierwszym Waligórskim w tej świątyni. Okazało się kiedy przyjechałem, że był tutaj Piotr Waligórski, którego popiersie znajduje się na murach. Ksiądz Sebastian, gdy weszliśmy do tego kościoła powiedział to ten taki pulchniutki, okrągły, ale jednak okazało się, że to ten chudszy nad zakrystią. Cieszę się, że ktoś z rodziny będzie nade mną czuwał – powiedział ks. Andrzej Waligórski.

tekst za: em.kielce.pl

>> Wypowiedź ks. Andrzeja Waligórskiego

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć