Ks. Dąbek: Niech obecność tych relikwii będzie umocnieniem naszej wiary

W III Niedzielę Wielkiego Postu, 8 marca 2015 r. w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Wolicy -Tokarni zostały wprowadzone relikwie I stopnia bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Mszy św. przewodniczył ks. kan. Jacek Dąbek – proboszcz parafii w koncelebrze z ks. Łukaszem Bisiem - wikariuszem. Obraz i relikwie błogosławionego wnieśli Monika i Artur Chruścielowie z Tokarni. Pan Artur przeczytał biografię kapłana męczennika.

- „Te relikwie to wielki, szczególny dar dla parafii. Chcemy, aby bł. ks. Jerzy Popiełuszko stał się dla nas orędownikiem u Boga w naszych codziennych sprawach, problemach i kłopotach. Niech obecność tych relikwii będzie umocnieniem naszej wiary, niech przypomina o obowiązku wierności Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie - byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy” – mówił ks. Dąbek.

Zobacz: Galeria zdjęć