Ks. Dariusz Pyczek: Margaretki to dusze umiłowane przez Maryję

W piątek, 21 lipca 2023 r. członkowie Wspólnot Margaretkowych po raz kolejny spotkali się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, aby modlić się i czuwać przed cudownym wizerunkiem Pana Jezusa Cierpiącego. Nasze modlitwy zanosiliśmy przed tron Boży przez wstawiennictwo św. Tekli, dziewicy i męczennicy.

Czuwanie rozpoczęliśmy rozważaniem o Męce Pańskiej prowadzonym przez Siostry Norbertanki. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły. Wysłuchaliśmy również konferencji, podczas której ks. Dariusz Pyczek – proboszcz parafii św. Tekli w Wolicy, przybliżył nam postać Patronki czuwania.

O godzinie 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. pod przewodnictwem i z homilią ks. Dariusza Pyczka. W homilii zwrócił się do zebranych słowami: „My kapłani, zebrani przy ołtarzu, podnosimy ten kielich również i z tej okazji, aby dziękować za wspólnoty modlitewne Margaretka i w ogóle za wszystkie dusze, te zebrane w Apostolacie Margaretka i te, które modlą się indywidualnie za kapłanów. Modlą się, aby nieustannie trwała Pascha na cześć Pana, modlą się, aby nieustannie był wznoszony Kielich Zbawienia, modlą się, aby wznosząc ten kielich wzywane było imię Pana. Są to umiłowane dusze, umiłowane przez Maryję, której tak droga jest modlitwa za kapłanów. Są to dusze umiłowane przez Chrystusa, które odpowiadają na Jego wezwanie: Proście Pana żniwo, aby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Podczas czuwania przyrzeczenie modlitwy w intencji ks. Dariusza Pyczka złożyła nowopowstała Wspólnota Margaretkowa.

Po zakończeniu Mszy św. wspólnie adorowaliśmy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Swoje intencje powierzaliśmy również podczas Nowenny do Pana Jezusa Cierpiącego. Wspólną modlitwę zakończyliśmy błogosławieństwem oraz Kompletą.

Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się w spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członków Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
- pw. Grobu Bożego w Miechowie z ks. Mateuszem Mastalerzem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Wniebowzięcia NMP w Strawczynie z ks. Mateuszem Magierą
- pw. Św. Piotra i Pawła w Koniuszy z ks. Wojciechem Czerwikiem
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- pw. Wniebowzięcia NMP w Proszowicach
- pw. Św. Wacława w Irządzach