Ks. Kordian Duda w Imbramowicach: Zło nie rodzi się tylko ze złych czynów, ale również z tego, że zaniedbujemy dobro

19 listopada 2021r. w kolejny trzeci piątek miesiąca, Wspólnoty Margaretkowe zgromadziły się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, aby modlić się o uświęcenie Kapłanów. Naszemu spotkaniu patronowała w sposób szczególny bł. Marianna Biernacka.

Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy rozważaniami o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły.

W konferencji ks. Kordian Duda – wikariusz Sanktuarium Pana Jezusa Konającego w Pacanowie, mówił o trudnym z punktu widzenia ludzkiego, ale szlachetnym życiu bł. Marianny, która była w stanie poświęcić swoje życie by uratować życie swojej synowej, będącej w stanie błogosławionym.

O godzinie 21.00 rozpoczęła się Msza św. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Kordian Duda, który nawiązując do codziennych sytuacji, kiedy niełatwo nam przyznać się do Chrystusa i wyznać publicznie swoją wiarę, zwrócił się do zebranych słowami: „Pamiętajmy, że zło nie rodzi się tylko ze złych czynów, ale również z tego, że zaniedbujemy dobro, że zaniedbujemy proste, dobre gesty. Nie możemy się wstydzić Chrystusa. Nie bójmy się cierpieć dla Chrystusa, przecież On tyle dla nas wycierpiał. Bądźmy mocni wiarą tak jak bł. Marianna”.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modliliśmy się o uświęcenie Kapłanów oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Następnie w Nowennie do Pana Jezusa Cierpiącego zawierzyliśmy także intencje przybyłych pielgrzymów.

Czuwanie modlitewne zakończyliśmy Kompletą.

W czuwaniu wzięli udział Kapłani oraz Wierni z parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. Grzegorzem Pałysem
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kielcach z ks. Mateuszem Parobcem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Strawczynie z ks. Mateuszem Magierą
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szańcu z ks. Michałem Bierońskim
- pw. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach z ks. Filipem Korbanem
- pw. Trójcy Świętej w Działoszycach z ks. Damianem Jędrzejczykiem
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach