Ks. Krzysztof Banasik: Program "Wakacji z Caritas" oparty na wartościach chrześcijańskich

Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczyna akcję „Wakacje z Caritas”, w ramach której organizowane są kolonie i półkolonie dla dzieci i młodzieży. Opowiadał o niej ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas w programie „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat.

- Zawsze staramy się o to, żeby  program był oparty na wartościach chrześcijańskich. Jesteśmy kościelną organizacją i na tym nam zależy. Na naszych koloniach są duszpasterze, jest modlitwa i Eucharystia. Oczywiście wszystko jest w atrakcyjnym dla dzieci klimacie. W tym roku zaproponowaliśmy dodatkowo encyklikę papieża Franciszka „Laudato Si”. Będziemy starali się więc wszczepiać dzieciom postawy proekologiczne. Chcemy im pokazać, że musimy dbać o nasz piękny świat, dany  przez Boga – mówi ks. Krzysztof Banasik.

>> Posłuchaj całej audycji