Ks. Łukasz Zygmunt: W sobotę Pielgrzymka Róż Żywego Różańca

Rozpoczął się październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. O niej, ale również o zbliżającej się XVI Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca mówił w programie „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny moderator Róż Żywego Różańca.

– Tę modlitwę można odmawiać zawsze i o każdej porze. Nie jest ona zarezerwowana dla wybranych. Możemy czynić to indywidualnie i wspólnotowo. Przez kontemplacje wchodzimy w tajemnice Pana Boga. Różaniec towarzyszył świętym i błogosławionym. Jest obecny także i dziś. Ratował tak wiele ludzi w różnych sytuacjach – tłumaczył ks. Łukasz Zygmunt.

>> Posłuchaj całej audycji

PROGRAM PIELGRZYMKI:

XVI DIECEZJALNA PIELGRZYMKA RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA
„MY CHCEMY BOGA PANNO ŚWIĘTA”

Godz. 9.00 – Przyjazd pielgrzymów (parking PKS)
- zgłoszenie i zapisy w sekretariacie (plac kościelny)

Godz.  9.30 – Koncert Pieśni Maryjnych

Godz. 10.20 – Konferencja – ks. Łukasz Zygmunt, moderator diecezjalny Róż Żywego Różańca

Godz. 10.50 – Historia parafii i kult św. Brata Alberta – ks. dr Andrzej Jankoski, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju

Godz. 11.00 – Konferencja – o. Luca Bovio IMC, sekretarz krajowy Papieskiej Unii Misyjnej

Godz. 11.20 – Świadectwa osób świeckich

Godz. 11.50 – Wspólna modlitwa różańcowa

Godz. 12.30 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego

Od godz. 14.00 – Możliwość bezpłatnego skorzystania z tężni w Parku Zdrojowym

Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce!