Ks. Łukasz Zygmunt: Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych

Zbliża się Wielki Tydzień – najważniejszy czas w kalendarzu liturgicznym. O nabożeństwach pasyjnych, ale również rocznicy śmierci św. Jana Pawła II mówił w programie „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce ks. Łukasz Zygmunt, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

– Mamy przepiękne tradycje nabożeństw w Kościele katolickim. Możemy wymienić m.in. Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową. Wierni gromadzą się w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu gromadzą się, aby przeżywać Misterium Męki Pańskiej – tłumaczy ks. Łukasz Zygmunt.

>> Posłuchaj całej audycji

PRZYPOMINAMY:

Piątek, 31 marca - Droga Krzyżowa na Karczówkę z kościoła Niepokalanego Serca NMP, godz. 17.00 pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Piątek, 31 marca - Droga Krzyżowa w Masłowie, godz. 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

Niedziela, 2 kwietnia - różaniec pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Kielcach, godz. 21.00

Wielki Wtorek, 4 kwietnia - Droga Krzyżowa ulicami Kielc, godz. 19.00 z kościoła św. Wojciecha.