Ks. Paweł Ścisłowicz: Religia jest elementem wychowania

Wychowanie to ciągły proces, który trwa przez całe życie - mówił ks. dr Paweł Ścisłowicz, wizytator diecezjalny nauki religii, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak podkreślił ks. Paweł Ścisłowicz, katolicka nauka społeczna Kościoła pokazuje, że wychowanie mieści się w przestrzeni wolności. – Młody człowiek, który jak każdy z nas obdarzony wolną wolą, powinien umieć dokonywać dobrych wyborów. Dlatego naszym zadaniem jest wskazywanie odpowiedniej drogi, uwrażliwienie młodych ludzi na konsekwencje ich decyzji – powiedział.

Jak dodał wizytator diecezjalny nauki religii, w przekazywaniu odpowiednich wartości bardzo istotna jest nauka religii. – Warto spojrzeć na religię w szkołach pozytywnie, docenić jej rolę. W szkołach podstawowych, uczęszcza na nią ponad 90 procent uczniów – dodał ks. Paweł Ścisłowicz.

>> Posłuchaj całej audycji