Ks. Piotr Pochopień objął nową parafię w Brazylii

W IV Niedzielę Adwentu, 23 grudnia 2018 r. ks. Piotr Pochopień - nasz misjonarz pracujący w Brazylii objął nową parafię p.w. Św. Piotra Apostoła w Laranjal diecezja Gurapuava. Przesłał nam relację z tego wydarzenia.

* * *

W dniu 23 grudnia 2018  r. objąłem nowa parafię p.w. Św. Piotra Apostoła w Laranjal diecezja Gurapuava. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył biskup ordynariusz Antonio Vagner da Silva w koncelebrze z moimi przyjaciółmi - kapłanami. Przybyli także goście z poprzedniej parafii Marquinho.

Rytuał objęcia parafii w Brazylii:

1. Odczytanie przez nowego proboszcza Wyznania Wiary.

2. Ślubowanie wypełniania obowiązków proboszcza.

3. Złożenie przysięgi wierności Bogu i Kościołowi.

4. Przekazanie Pisma Świętego – jako symbol odpowiedzialności za głoszenie Słowa Bożego.

5. Przekazanie kluczy kościoła.

6. Przekazanie kluczy do tabernakulum.

7. Braterski uścisk biskupa i kapłanów.

8. Przemowa nowego proboszcza.

Wszystko to odbywało się przy temperaturze 41 stopni ciepła :). Po uroczystej Mszy św. był wspólny obiad dla wszystkich obecnych w kościele.

Pragnę przesłać dla Księży Biskupów, Braci Kapłanów, Sióstr zakonnych i Diecezjan najserdeczniejsze życzenia świąteczne: Niech cud narodzin Bożego Dziecięcia pokrzepi serca, przyniesie radość, obdarzy nadzieją i napełni miłością. Niech nadchodzący Nowy Rok 2019 obfituje we wszelką radość, pomyślność, zadowolenie i szczęście, a Jezus Chrystus Król Wszechświata niech hojnie udziela swojego Błogosławieństwa.

Z pamięcią w modlitwie i sercem pełnym wdzięczności

Ks. Piotr Pochopień
MISJONARZ W BRAZYLII

Wyznanie Wiary
Podpisanie dokumentów
Dokument objęcia parafii
Przysięga wierności Bogu i Kościołowi
Przekazanie Pisma Świętego
Modlitwa przed tabernakulum
Goście z poprzedniej parafii ks. Piotra Pochopienia z transparentem
Wierni obecni na Mszy św.
Dar od polski księży - ornat z wizerunkiem św. Piotra
Gratulacje od proboszczów