Ks. Stanisław Słowik: Pierwszy transport z darami Caritas wkrótce trafi do powodzian

Wciąż jesteśmy na początkowym etapie organizowania pomocy dla powodzian. Diecezje dotknięte powodzią są cztery, a w największym stopniu jest to diecezja opolska - mówił ks. prałat Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak powiedział ks. Słowik, w kieleckim Caritasie wciąż trwa zbiórka na rzecz osób poszkodowanych przez powódź.

– Bardzo możliwe, że w tym tygodniu zbierzemy pokaźny transport, który trafi do powodzian. W kolejnych dniach postaramy się zwiększać tę pomoc. Najbardziej potrzebna jest żywność i środki transportu – wyjaśnił dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Caritas jest organizacją wiarygodną, doświadczoną w organizowaniu pomocy potrzebującym. - Dary przekazywane przez Caritas bezpośrednio trafiają do powodzian - podkreśla ks. Słowik.

>> Posłuchaj całej audycji