13 maja przypadają dwie ważne rocznice: 104 lata temu objawiła się Matka Boża w Fatimie, a 40 lat temu miał miejsce zamach na papieża Jana Pawła II. Te dwa wydarzenia są ze sobą ściśle powiązane.
– To niesamowity fenomen, jak człowiek, który powierzył swoje życie Matce Bożej, jest przez Nią później prowadzony i chroniony. Wiele mówimy na temat biografii Jana Pawła II, ale tylko od czasu do czasu przypomina się dzień narodzin Karola Wojtyły, podczas których w kościele w Wadowicach było słychać śpiew Litanii Loretańskiej. To jest coś potężnego, niczym trąby jerychońskie, które maja moc i siłę, żeby obalić wszelkie zło, jakie w sposób spektakularny objawiło się 13 maja 1981 roku – mówił ks. prof. Stefan Radziszewski, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach Białogonie w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.
– My w Polce dziękujemy Opatrzności za Jana Pawła II, ale czasami umyka nam to, że to mógł być bardzo krótki pontyfikat. Matka Najświętsza rzeczywiście mocno trzymała go za rękę i papież nieustannie uczył nas, że poświęcenie się Jej i ufność w Jej wstawiennictwo to coś przepięknego. Myślę, że gdy dziś pójdziemy w procesjach fatimskich, to również po to, żeby dziękować Matce Bożej za tak wielkiego człowieka – dodał.
Co Maryja przekazała w Fatimie? – To jest wielkie wyzwanie do modlitwy, pokuty i nawrócenia. My w Kościele bardzo często mówimy na temat wiary, a zapominamy, że do niej koniecznie trzeba dodać nawrócenie, które jest powrotem do Pana Boga. Jeżeli będziemy cały czas myśleli o tym, żeby pomnażać rozmaite korzyści, to okaże się, że zaniknie duchowość i człowiek stanie się pustynią. Matka Boża nieustannie, jako dobra Matka, przychodzi do swoich dzieci i mówi, żebyśmy powracali swoim sercem do modlitwy i do tego, który jest światłością świata i nie zginęli w ciemnościach – tłumaczy ks. Radziszewski.
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z dnia.
Prefacja zwykła
– nr 36-41.
Msza o powołania
w parafii Książ Mały.
† Kazimierz Borówka 1966
† Aleksander Koterwa 1982
† Tadeusz Marchaj 2006
† Stanisław Malara 2011
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl