Ks. Zygmunt Pawlik: We Włoszczowie jest Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin

We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej opowiadamy o Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie.

- Od pierwszej połowy XVII wieku, we Włoszczowie trwa kult związany z objawieniami Matki Bożej. Bardzo ważna była również koronacja papieskimi koronami obrazu Matki Bożej - mówił ks. Zygmunt Pawlik, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniał ks. Zygmunt Pawlik, koronacja obrazu odbyła się 3 czerwca 2007 roku.

- Z racji tej uroczyści, nasze sanktuarium otrzymało tytuł Matki Bożej Opiekunki Rodzin. Z perspektywy czasu i w obecnych warunkach ataków na rodzinę, jesteśmy przekonani że była to bardzo potrzebna decyzja – podkreślił kustosz Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie.

Jak dodał, na uwagę i cześć zasługuje obraz Matki Bożej, znajdujący się w ołtarzu głównym sanktuarium.

- Obraz został namalowany przez nieznanego artystę w Krakowie. Jego treścią jest wizja, jaką miały dzieci w maju 1642 roku. W opuszczonym domku zobaczyły Matkę Bożą z Dzieciątkiem w ręku, stojącą na głowie węża, który oplata ziemię. Obok Maryi klęczą dwaj mężczyźni, prawdopodobnie święty Józef i święty Joachim – opowiadał  ks. Zygmunt Pawlik.

>> Posłuchaj całej relacji