Niebawem na rynku wydawniczym ukaże się książka o pierwszym arcybiskupie Sarajewa autorstwa Księdza Arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego. Zachęcamy do nabycia i lektury!
Verba docent, exempla trahunt – słowa uczą, a przykłady pociągają. To jedno z popularniejszych przysłów łacińskich, które nic nie straciło na aktualności również dzisiaj. A może i dzisiaj jest bardziej aktualne niż wczoraj, ponieważ wydaje się, że słów pisanych, wypowiadanych i śpiewanych jest więcej niż kiedykolwie k. Brakuje natomiast przykładów do naśladowania, czyli autorytetów.
Celem książki Opowieść o Josipie Stadlerze, pierwszym arcybiskupie Sarajewa jest zapoznanie polskiego czytelnika z tą wybitną postacią żyjącą w latach 1843–1918. Jego życie jest przykładem prostego i świętego życia, zawierzonego całkowicie Bożej Opatrzności. Jako dziecko doświadczył biedy i cierpienia, aby później móc się stać oparciem dla biednych i wykluczonych. Swoim życiem pokazał, jak należy prowadzić dialog z tymi, którzy niepodzielają ani jego wiary, ani jego przekonań i jak być dobrym pasterzem dla tych, którzy mu ufali.
Książka jest przeznaczona dla wszystkich: wierzących i pobożnych, tych trochę mniej wierzących, jak również dla agnostyków i tych, którzy sami uważają się za niewierzących.
Sarajewo, choć geograficznie nie jest wcale odległe od naszego kraju, wydaje się nie dość wystarczająco u nas znane. Książka pozwoli poznać Czytelnikowi niezwykle ciekawego człowieka, żyjącego w wyjątkowym pod wieloma względami mieście w wyjątkowo burzliwych czasach. Można w niej również znaleźć interesujące polskie wątki, o których nie wszyscy wiedzą.
Gdy przybył do Bośni i Hercegowiny, którą zamieszkują różne narody i wyznawcy różnych religii, a także różne kultury, miał serce dla wszystkich, którzy zapukali do jego drzwi. Zawsze starał się budować ducha tolerancji i współistnienia.
Z Przedmowy kard. Vinko Puljića,
arcybiskupa Vrhbosni-Sarajewa
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z dnia.
Prefacja zwykła
– nr 36-41.
Msza o powołania
w parafii Książ Mały.
† Kazimierz Borówka 1966
† Aleksander Koterwa 1982
† Tadeusz Marchaj 2006
† Stanisław Malara 2011
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl