KSM rozpoczął rok formacyjny w nowopowstałym oddziale

Dzień 10 września 2022 r. zapisał się w historii Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jako dzień szczególny – tego dnia powstał 16 oddział Stowarzyszenia w naszej diecezji.

Najmłodszy oddział KSM powstał w parafii św. Bartłomieja Ap. w Szczekocinach. Spotkanie założycielskie, które rozpoczęło się o godzinie 9.00 było zwieńczeniem czasu nieformalnych spotkań, które od kilku miesięcy miały miejsce w parafii. Decyzją Młodzieży przy aprobacie duszpasterzy parafii i Zarządu Diecezjalnego KSM DK oddział w Szczekocinach wpisał się na listę parafii, w których działa stowarzyszenie. Pomimo krótkiego stażu młodzi ze Szczekocin podjęli się organizacji dorocznego Dnia Sportu KSM, w którym udział wzięło ponad 100 osób z 8 oddziałów KSM.

Dzień Sportu rozpoczął się od Mszy św., której przewodniczył ks. dr Jan Jagiełka, proboszcz parafii w Szczekocinach. Koncelebrowało ją sześciu asystentów parafialnych KSM. Następnie młodzi wraz ze swoimi duszpasterzami udali się na szkolną halę gimnastyczną, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe. Młodzi rywalizowali zarówno indywidualnie jak i międzyoddziałowo. Sportowe zmagania okraszone były donośnym dopingiem i duchem zdrowej rywalizacji. Spotkaniu towarzyszyło wiele radości której zwieńczeniem był wspólny grill.

To pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie wspólnoty diecezjalnej KSM, na które młodzi od dawna wyczekiwali.