Laureatka Konkursu Wiedzy Biblijnej - z LO w Miechowie

W dniach 10 i 11 czerwca 2024 r. w Niepokalanowie odbył się Finał XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej pod hasłem: „Poczuj radość Ewangelii”.

Wśród ponad 120 uczestników naszą diecezję reprezentowały trzy uczennice: Gabriela Kłosińska z LO im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie (parafia Słomniki), Julia Sędek (parafia Mnichów) oraz Rozalia Wrońska (parafia Chęciny) obydwie z II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Drugi rok z rzędu nasza diecezja może cieszyć się laureatką. W tym roku została nią Gabriela Kłosińska która w ścisłym finale zajęła 4 miejsce.

Młodzież wykazała się bardzo wysoką znajomością Biblii. Tegoroczny zakres Konkursu obejmował Księgi: Sędziów i Dzieje Apostolskie. Finał Konkursu był okazją nie tylko do sprawdzenia wiedzy uczestników i wytypowania zwycięzców ale był także spotkaniem modlitewnym, które umocniło uczestników jak i ich opiekunów we wspólnocie wiary. Brali oni udział w ciekawych wydarzeniach duchowych m.in. Nabożeństwie Słowa Bożego, Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego czy seansem i spotkaniem z twórca filmu „Powołany 2”.

ks. dr Michał Kościański
KATECHETA W LO W MIECHOWIE