Mamy 9 nowych kapłanów!

W sobotę, 30 maja 2015 r. w Bazylice Katedralnej biskup kielecki Jan Piotrowski udzielił święceń prezbiteratu 9 diakonom naszego seminarium. Bezpośrednim przygotowaniem do tak ważnego momentu w ich życiu były Rekolekcje, które kandydaci do święceń odbyli  w Domu rekolekcyjnym „Betania” w Rabce-Zdroju.

Po sześciu latach formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach, po zbadaniu opinii wiernych i po zasięgnięciu rady osób odpowiedzialnych za ich przygotowanie, Kościół uznał ich za godnych święceń.

W homilii Pasterz Kościoła Kieleckiego podkreślił, że motywem posługi pasterskiej, którą otrzymują w sakramencie święceń jest miłość, która rodzi się ze ścisłej relacji z Chrystusem w modlitwie, aby żyć darem z siebie dla wiernych, tak aby lud wzrastał w komunii z Bogiem. Hierarcha życzył nowym prezbiterom, aby postępowali w sposób godny powołania, jakim zostali wezwani, z całą pokorą i cichością.

Neoprezbiterzy przed uroczystościami w Bazylice Katedralnej, podczas porannej jutrzni w kaplicy seminaryjnej, złożyli publiczne wyznanie wiary, a także przysięgę, gdzie deklarowali posłuszeństwo biskupowi, wierność Słowu Bożemu, a także gotowość do pełnienia funkcji kapłańskich.

Ks. kan. dr Paweł Tambor, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego, w krótkiej homilii mówił, że kandydaci do święceń są dzisiaj szczególnie umiłowani przez Jezusa. Różne były ich drogi, aby dzisiaj mogli dostąpić tego wielkiego zaszczytu jakim jest Chrystusowe Kapłaństwo.

W niedzielę, 31 maja 2015 r. neoprezbiterzy odprawią swoją Prymicyjną Mszę Świętą w kaplicy seminaryjnej, a przez najbliższe niedziele także w swoich rodzinnych parafiach.

W kościele Trójcy Świętej Msza Święta Prymicyjna zostanie odprawiona w czwartek, 11 czerwca 2015 r. o godz. 18.00. Po Mszy św. rozpocznie się całodobowa Adoracja Miłości w intencji nowych powołań do życia kapłańskiego i zakonnego.

al. Patryk Kundera

parafia Trójcy Świętej w Jędrzejowie

ks. Michał Żak
parafia Wniebowzięcia NMP w Oleśnicy