Marsz dla Życia i Rodziny w Mieście Świętej Kingi

W dniu 28 maja 2023 r. - w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - w Nowym Korczynie o godzinie 12.00 odbyła się Eucharystia w intencji rodzin i ochrony ludzkiego życia. Małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

Modliliśmy się także za wszystkich rodziców i dzieci poczęte, aby mogły szczęśliwie się narodzić. Po Sumie sprawowanej w kościele parafialnym odbył się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski". Poprzez udział w Marszu uczestnicy opowiedzieli się po stronie życia i tym samym potwierdzili znaczenie podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz wartości rodziny.

W Komunikacie skierowanym do Diecezjan Biskup Kielecki Jan Piotrowski zachęcił nas do modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego i rodziny oraz promowania tych wartości w swoich środowiskach. Ksiądz Biskup zaprosił nas także do udziału w Marszu Życia i Rodziny w Kielcach w dniu 4 czerwca 2023 r. o godzinie 16.00, pod hasłem „Bądź godny imienia ojca! Bądź godna imienia matki!”. Wydarzenie to będzie poświęcone homilii Ojca Świętego Jana Pawła II wygłoszonej w Masłowie 3 czerwca 1991 r. Wszystkim uczestnikom i organizatorom Marszu oraz wszystkim zaangażowanym w obronę życia i rodziny Ks. Biskup udzielił błogosławieństwa.

W historii naszego Miasta, Nowego Korczyna, był to drugi Marsz dla Życia i Rodziny. Serdeczne dziękujemy Pani Izabeli Kowalczyk oraz wszystkim uczestnikom i organizatorom Marszu.

Ks. Paweł Majewski
KUSTOSZ DIECEZJALNEGO SANKTUARIUM ŚWIĘTEJ KINGI