Marsz dla Życia i Rodziny w Mieście Świętej Kingi

W dniu 19 maja 2024 r. - w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - w Nowym Korczynie o godzinie 12.00, odbyła się Eucharystia w intencji rodzin i ochrony ludzkiego życia. Modliliśmy się za rodziców i dzieci poczęte, aby mogły się narodzić.

Po Sumie sprawowanej w kościele parafialnym odbył się Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego Marszu są słowa: „ZJEDNOCZENI DLA ŻYCIA, RODZINY, OJCZYZNY!”. Święta Kinga, Patronka Nowego Korczyna, otaczała szczególną troską kobiety, które spodziewały się narodzin dziecka i przygotowywała dla nich niezbędną pomoc, dając nam przykład troski o rodziny.

Najmłodsza uczestniczka marszu miała trzy miesiące. Był też chłopiec, który miał jeden rok. W radosny i piękny sposób ukazaliśmy wartości chrześcijańskie, których podstawą jest życie i wspólnota rodzinna. W historii naszego Miasta, był to już czwarty Marsz dla Życia i Rodziny. Serdeczne dziękujemy Pani Izabeli Kowalczyk, wszystkim uczestnikom i organizatorom, oraz Policji z Buska Zdroju, która czuwała nad bezpieczeństwem uczestników Marszu.

Ks. Paweł Majewski
KUSTOSZ DIECEZJALNEGO SANKTUARIUM ŚW. KINGI