Ministranci z Łopuszna Wicemistrzami Polski!

W dniach 27-28 czerwca 2022 r. w Kołobrzegu odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej. Diecezję Kielecką reprezentowali ministranci z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie, którzy rywalizowali w kategorii „lektor starszy”.

Pierwszego dnia po Mszy św. sprawowanej w Bazylice konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu rozpoczął się etap eliminacyjny, w którym łopuszniańska drużyna zajęła drugie miejsce.

Rozgrywki finałowe A-klasy, w której byli nasi ministranci, miały miejsce drugiego dnia Mistrzostw. Drużynie przyszło się mierzyć z zespołami z parafii Świerklany, Przasnysz i Leśniowo. Finałowy mecz został rozegrany z LSO z parafii Jastkowice. Walka podczas tego meczu była zacięta i bardzo wyrównana, co dowiódł wynik 1 -1. Zwycięzcę wyłonił konkurs rzutów karnych, który zakończył się wynikiem 6 – 5 dla Jastkowic. W ten oto sposób drużyna z Łopuszna została Wicemistrzem Polski, zaś królem strzelców w tej kategorii rozgrywkowej został pochodzący z Łopuszna Dawid Banaśkiewicz.

Takie Mistrzostwa to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń, zawiązania nowych przyjaźni oraz zdrowej, sportowej rywalizacji na chwałę Panu Bogu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nas w wyjeździe na Mistrzostwa:

Biskupowi Kieleckiemu Janowi Piotrowskiemu
    Ks. Adamowi Perzowi, Kanclerzowi Kurii Diecezjalnej
    Ks. Mariuszowi Kałce, Diecezjalnemu Duszpasterzowi LSO i Prezesowi Stowarzyszenia LSO Diecezji Kieleckiej
    Duszpasterstwu LSO Diecezji Kieleckiej oraz Radzie Duszpasterstwa LSO
    Wydawnictwu „JEDNOŚĆ”
    Firmie STRUNOBET-MIGACZ Sp. z o.o.
    Panu Krzysztofowi Soboniowi, Radnemu Powiatu Kieleckiego
    Szkole Tańca „Baila” z Łopuszna