Misyjne Jasełka w Górnie

Uczniowie Zespołu Szkół w Górnie zaprezentowali Misyjne Jasełka przygotowane pod opieką szkolnych katechetów. Wśród licznie zgromadzonych widzów byli księża miejscowej parafii, przedstawiciele władz samorządowych, społeczność szkolna, rodzice i dziadkowie uczniów.

Kolejne sceny spektaklu przypomniały wszystkim historię Bożego Narodzenia: spotkanie Maryi z Aniołem Gabrielem w scenie zwiastowania, pełne napięcia i oczekiwania rozmowy Trzech Króli o zapowiadanym przez proroków Zbawicielu, wędrówka Maryi i Józefa do Betlejem, aniołowie zwiastujący radosną nowinę pasterzom. Wszyscy bohaterowie tej, doskonale przecież nam znanej, historii spotykają się w betlejemskiej stajence przy żłóbku Księcia Pokoju. Ale nie są tam sami, bo obok nich widzimy dzieci z Afryki, Tajlandii, Indii, które mówią Jezusowi, widzom i całemu światu o problemach, jakie przynosi im codzienność, a są to m.in.: nędza materialna, brak dostępu do edukacji i opieki zdrowotnej, wykorzystywanie najmłodszych do pracy, a nawet handel dziećmi.

O potrzebie różnorakiego włączania się we wspieranie działalności misyjnej Kościoła mówił obecny na uroczystości ks. Łukasz Zygmunt – dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej, dziękując za zaprezentowany bożonarodzeniowy spektakl.

„Pamiętajcie, że Pan Jezus narodził się dla wszystkich ludzi,
niech ten fakt miłość wobec bliźnich naszych obudzi…”

Zobacz: Galeria zdjęć