Misyjne posłanie ks. Pochopienia

W piątek, 29 czerwca 2012 r. o godz. 12.00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Stopnicy bp Kazimierz Ryczan - Pasterz Kościoła Kieleckiego dokonał posłania kapłana naszej diecezji ks. Piotra Pochopienia do pracy misyjnej w Brazylii.

Przez ostatni rok ks. Pochopień przygotowywał się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie do podjęcia posługi misyjnej.

29 kwietnia 2012 r. podczas Obchodów ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore poświęcił i nałożył krzyże 36 misjonarzom i misjonarkom. W tym gronie znalazł się także ks. Piotr Pochopień.

Serdecznie zachęcamy do udziłu w tej uroczystości! A naszemu nowemu misjonarzowi życzymy wszystkiego dobrego w pracy misyjnej w dalekiej Brazylii i zapewniamy pamięć modlitewną. Szczęść Boże!

Foto: Archiwum