Młodzi przyjęli relikwie bł. Carlo Acutisa

Biskup Jan Piotrowski podarował Duszpasterstwu Młodzieży Diecezji Kieleckiej relikwie bł. Carlo Acutisa. Chłopiec jest potocznie nazywany „błogosławionym internautą".

5 października 2022 r. przedstawiciele wspólnot diecezji kieleckiej uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

– Kiedy patrzymy na postać błogosławionego Carlo Acutisa, którego relikwie nam tu towarzyszą, to dostrzegamy jego otwarcie na modlitwę, czyli życiowy dialog z Bogiem, który jest miłością. Carlo rozmiłowany w Eucharystii nazywał ją swoją autostradą do nieba. Nie spodziewał się, że tak szybko nią do tego celu dojedzie. Od pierwszego przystąpienia do Komunii Świętej starał się codziennie uczestniczyć w Mszy Świętej, aby przyjmować Jezusa do swojego serca. W swoim duchowym dzienniczku zapisał: „Być zawsze zjednoczonym z Jezusem, to jest plan na moje życie” – mówi Pasterz diecezji.

Błogosławiony jest szczególnym patronem dzisiejszej młodzieży. – Carlo jest pierwszym patronem milenialsów, ponieważ dobrze rozumiał ich potrzeby. Słynnie z dwóch rzeczy. Pierwszą jest zamiłowanie do Eucharystii, a z drugiej ogromna pasja do komputerów. Ważne jest to, że wiedział, jak mądrze posługiwać się mediami społecznościowymi. Myślę, że współczesna młodzież może szukać w jego postaci inspiracji, ponieważ pokazał, że żyjąc w takim świecie można dążyć do świętości – tłumaczy ks. Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Relikwie bł. Carlo Acutisa na co dzień będą w Kościele Akademickim przy ulicy Wesołej 54. – Wierzymy i ufamy, że 19 listopada, kiedy będą odbywały Diecezjalne Dni Młodzieży rozpocznie się w całej diecezji program spotkań z tym błogosławionym. Mam nadzieję, że Carlo Acutisa będzie można spotkać nie tylko „na wesołej”, ale także w wielu parafiach naszej diecezji – dodaje ks. Marcin Boryń.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć