Modlitewne czuwanie w intencji Ojczyzny

Nie zdejmę krzyża z mojej ściany..." – pod takim hasłem odbyło się kolejne modlitewne czuwanie w intencji Ojczyzny, które 16 czerwca zgromadziło setki osób w kieleckiej Katedrze.

Całość spotkania rozpoczęła się poprowadzonym przez ks. Jacka Malewskiego nabożeństwem różańcowym z rozważaniami przygotowanymi przez członków POAK oraz modlitwy za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.

Następnie sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem ks. Dawida Dzienniaka, który także wygłosił homilię. W skierowanym do zgromadzonych Słowie Bożym przypomniał on sylwetkę św. Andrzeja Boboli oraz bł. ks. Michała Rapacza, których mimo odległości czasów, w których żyli, połączyła miłość do Chrystusa oraz męczeńska śmierć w obronie głoszonych przez siebie wartości. Kaznodzieja zwrócił uwagę, że pomimo zmieniającej się rzeczywistości metody walki z Kościołem i wartościami wyznawanymi przez ludzi wierzących, są podobne do tych stosowanych w czasach minionych. Podkreślił znaczenie obecności krzyża w przestrzeni publicznej oraz nauczania religii w szkole, jako przejaw realizacji obowiązujących praw konstytucyjnych należne wszystkim obywatelom.

Po zakończeniu Mszy św. wszyscy uczestnicy udali się z przyniesionymi przez siebie krzyżami pod pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie po wspólnej modlitwie o wierność krzyżowi w swoim życiu i odśpiewaniu hymnu „Boże, coś Polskę", każdy ze zgromadzonych mógł otrzymać poświęcony krzyż do zawieszenia w swoim domu, czy miejscu pracy.

Inicjatorem comiesięcznych modlitw w Bazylice Katedralnej w Kielcach jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, który aktywnie włącza się w przygotowanie oraz przebieg spotkania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólną modlitwę i już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie 16 lipca 2024 r.

POAK Katedra Kielce