W sobotę, 13 lipca 2019 r. na placu przy Bazylice Katedralnej w Kielcach odbyła się modlitwa różańcowa w obronie wiary i wartości chrześcijańskich – przeciwko tzw. marszowi równości, który w tym samym czasie miał miejsce w Kielcach.
Fala zła, atakująca Kościół i najcenniejsze wartości, zaczyna zalewać nasz kraj. Oczywiście nie omija Regionu Świętokrzyskiego, dlatego każda inicjatywa broniąca podstaw cywilizacji jest nie tylko cenna, ale stanowi wyraz wielkiej odwagi. Jak się okazuje, takich postaw nie brakuje, co daje nadzieję na przeciwstawienie się nienawiści wobec wiary i moralności.
W trakcie tak zwanych marszów równości organizowanych przez środowiska LGBT, które w ostatnim czasie przeszły przez polskie miasta, mogliśmy zaobserwować prawdziwe seanse nienawiści wobec ludzi inaczej myślących i wyznających inne wartości. Profanowano Mszę św., Najświętszy Sakrament, wizerunek Matki Bożej. Atmosferę podgrzewają mainstreamowe media, rozpalając konflikt ideologiczny, którego ofiarą padają niewinni ludzie. We Wrocławiu, tylko dlatego że nosił sutannę, został zaatakowany nożem ksiądz Ireneusz Bakalarczyk. Firma „Ikea” natomiast zwalnia pracownika za… cytowanie Pisma Świętego.
Głos pasterza
Nie trzeba być wnikliwym obserwatorem, żeby zauważyć, że głównym celem ideologicznych ataków nie są jedynie poszczególne osoby, czy nawet konserwatywne wartości, ale Kościół katolicki, który stoi na straży największych świętości i zasad. Dał temu wyraz biskup kielecki Jan Piotrowski, który podczas procesji Bożego Ciała w Kielcach wygłosił homilię dotyczącą obecności Boga i znaczenia Eucharystii w życiu chrześcijan.
– „Bóg nie umarł. To jedynie ludzie umierają bez Boga. Niewolnicy ludzkiej pychy, tragarze cudzych, bezbożnych idei dalecy od prawdy, miłości i wewnętrznej wolności. Jakże łatwo obraża się Boga, który objawia się nam w Jezusie Chrystusie. Jakże łatwo i bezkarnie, nie gdzieś daleko, ale już na polskiej i świętokrzyskiej ziemi bezpardonowo obraża się ludzi wierzących, stanowiących wspólnotę Kościoła” – mówił pasterz naszej diecezji. – „Eucharystia jest naszą największą świętością i nikt, i nigdzie nie ma prawa jej ośmieszać, parodiować i bezcześcić. Dziś politeizm społeczny i obyczajowy, w kolorach tęczy i nie tylko, który ma swoich bożków, nie jest wcale żadnym sukcesem cywilizacyjnym i kulturowym. Sodoma i Gomora już były. Nie pozostał po nich żaden ślad” – mówił biskup Jan Piotrowski.
Przeciwko obrażaniu Pana Boga
Również władza świecka postanowiła stanąć w obronie wartości. Sejmik Województwa Świętokrzyskiego przyjął specjalną uchwałę przeciwko promocji ideologii LGBT. „Wyrażamy swoją głęboką dezaprobatę i zdecydowany sprzeciw wobec prowadzonych przez liberalne środowiska polityczne i społeczne prób promocji ideologii opartej na afirmacji LGBT, stojących w jawnej sprzeczności z dziedzictwem kulturowym i wielowiekowymi tradycjami chrześcijańskimi, nie tylko regionu Świętego Krzyża, ale również Polski i Europy”, czytamy w przyjętym dokumencie.
Bezpardonowy atak zauważyły również środowiska działaczy antykomunistycznych. Przyjęły one uchwałę, w której krytykują skandaliczne zachowania podczas marszów równości i sprzeciwiają się „obrażaniu Boga i naszych uczuć religijnych”.
Tysiące kielczan w obronie wartości
Kilka tysięcy podpisów zebrali przedstawiciele środowisk katolickich, którzy jako jedni z pierwszych zareagowali na organizację w naszym mieście marszu równości. Zbiórki prowadzone były głównie w kieleckich parafiach i cieszyły się dużym zainteresowaniem wiernych. Należy podkreślić, że była to akcja prowadzona bez olbrzymiego wsparcia medialnego i finansowego.
Na koniec, informacja ku pokrzepieniu serc. Wspomniany na początku artykułu ksiądz Ireneusz Bakalarczyk wyszedł ze szpitala i prowadzi normalną pracę duszpasterską. Niech przykład dzielnego kapłana daje nam motywację do odważnej obrony najważniejszych wartości.
tekst za: em.kielce.pl
Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z dnia.
Prefacja zwykła
– nr 36-41.
Wspom. dowolne św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy (czerwony).
Msza święta
i Liturgia Godzin
ze wspomnienia.
Prefacja o świętych
męczennikach – nr 72.
Msza o powołania
w parafii Oleszno.
† Józef Figiel 1974
† Stefan Matus 2010
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl