Modlitwa za prześladowanych chrześcijan

W niedzielny wieczór, 10 maja 2015 r. w brzezińskim kościele młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży GÓRA przygotowała spotkanie modlitewne w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Czuwanie z kanonami Taize odbyło się z okazji 100 rocznicy urodzin brata Rogera. Zebrani parafianie i młodzi najpierw obejrzeli krótki film na temat założyciela ekumenicznej wspólnoty. Modlitwa śpiewami odbyła się w intencji prześladowanych chrześcijan na całym świecie. Obok ikony krzyża zostały zapalone świece symbolizujące ofiary z 10 krajów, gdzie ginie najwięcej wyznawców Chrystusa. Każdy uczestnik spotkania otrzymał również zapaloną świecę symbolizującą Zmartwychwstałego Jezusa.

Czuwanie zakończyło się odmówieniem Litanii loretańskiej i śpiewem Apelu Jasnogórskiego. Po błogosławieństwie udzielonym przez ks. proboszcza Józefa Knapa, młodzi zanieśli kwiaty i znicze na symboliczny grób chrześcijan różnych wyznań. Znajduje się na nim tablica z cytatem br. Rogera: „Bóg złączony jest z każdym człowiekiem, bez wyjątku”.

Damian Zegadło