Msza Święta Kongresu Eucharystycznego - „Serce Jezusa znakiem miłości"

– Serce jest znakiem miłości. W przypadku Jezusa miłości Boskiej, doskonałej i miłosierniej, która wychodzi do drugiego człowieka – mówił w piątek, 24 czerwca biskup diecezji Zé Doca, Jan Kot podczas Mszy św. w Bazylice Katedralnej.

Ten dzień to Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To również kolejny dzień modlitewnej sztafety w ramach III Kongresu Eucharystycznego, podczas której kapłani z poszczególnych kieleckich parafii odprawiają Najświętszą Ofiarę przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej w bazylice katedralnej. Eucharystię koncelebrowali: ks. Michał Haśnik z parafii Przemienienia Pańskiego na Białogonie oraz ks. Marcin Krzysztoszek z parafii św. Wincentego Pallotiego na Karczówce.

– Świętując Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ewangelii mówi się dużo o radości. Dlatego Bogu dziękuję za łaskę odprawienia tej Mszy Świętej w katedrze kieleckiej i radość, która mnie przepełnia, że z powodu przyjaciół, których w tej diecezji mam, mogę sprawować Najświętszą Ofiarę w tym miejscu. W tych świętych dniach Kongresu Eucharystycznego, kiedy kontemplujemy tajemnicę Eucharystii i szukamy miejsca dla Chrystusa Eucharystycznego we współczesnym świecie, prosimy o przymnożenie naszej wiary w moc i potęgę Eucharystii oraz w obecność Jezusa między nami – konkretnie i realnie – mówił biskup Jan Kot.

Biskup Jan Kot urodził się w 1962 roku w Makowie Podhalańskim. Jego rodzinną parafią jest parafia św. Barbary w Rybniku - Boguszowicach. Święcenia prezbiteratu otrzymał 20 czerwca 1992 r. Po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych w seminarium Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze pracował jako wikariusz parafii św. Teresy w Siedlcach. W 1994 r. wyjechał na misje do Brazylii. Był duszpasterzem w Jussarval oraz proboszczem w Vitoria Santo Antao i w Campo Alegre do Fidalgo. Papież Franciszek mianował go 23 lipca 2014 r. Biskupem diecezji Zé Doca. Sakrę biskupią otrzymał 18 października 2014 r.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Księdza Biskupa i galeria zdjęć