Nasi klerycy znowu zwyciężyli!

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach pokonali 3:2 drużynę WSD Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i po raz drugi zdobyli puchar Metropolity Warszawskiego. Najlepszym zawodnikiem został kleryk Tomasz Chowaniec z Jędrzejowa.

- Pamiętajcie, że wszyscy: klerycy, księża, biskupi i papież Franciszek gramy do jednej bramki - mówił bp Michał Janocha, wręczając w imieniu kard. Kazimierza Nycza Puchar Metropolity Warszawskiego zwycięskiej drużynie z Kielc. Dodał, że w czasach kultu postępu, piłka okazuje się bardzo konserwatywnym sportem. - Nikomu nie przyjdzie do głowy używać dwóch piłek, trzech bramek, albo grać na trójkątnym boisku. A mimo to można rozegrać nieskończoną liczbę fascynujących meczów. Taki jest też świat i taki jest Kościół - powiedział na koniec turnieju.

- Najważniejszy jest Pan Bóg. Ale piłka, jak mówił Jan Paweł II jest najważniejsza ze wszystkich rzeczy nieważnych dzielił się po zwycięskim meczu diakon Paweł Smolarczyk, strzelec sześciu bramek w turnieju.

Najlepszym bramkarzem okrzyknięto Grzegorza Perzynę z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, najlepszym strzelcem - Artura Łakomego, a najlepszym zawodnikiem - Tomasza Chowańca z Kielc.

Jubileuszowa X edycja Pucharu Metropolity Warszawskiego odbyła się w hali OSiR Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37B. W tym roku w rozgrywkach piłkarskich kleryków wzięło udział osiem drużyn z całego kraju. Oprócz gospodarzy z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie na turnieju stawiły się drużyny z: WSD Diecezji Warszawsko-Praskiej, WSD w Kielcach, WSD Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, WSD w Drohiczynie, WSD Księży Marianów w Lublinie oraz WSD Diecezji Radomskiej.

Turniej swoim patronatem honorowym objął kard. Kazimierz Nycz. Partnerami Pucharu były Archidiecezja Warszawska oraz Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, a także sponsor słodkości, firma Ferrero.

tekst za: warszawa.gosc.pl