Nasi księża profesorowie Dziekanami Wydziałów

Dwóch prezbiterów naszej diecezji: ks. dr hab. Miłosz Hołda i ks. prof. dr hab. Przemysław Kantyka, zostało wybranymi Dziekanami Wydziałów na uczelniach, na których pracują.

Po zatwierdzeniu przez Dykasterię ds. Kultury i Edukacji, dekretem z dnia 10 lipca 2024 r., zgodnie z wyborem dokonanym przez Radę Wydziału Filozoficznego, usankcjonowanym przez Senat Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, dziekanem Wydziału Filozoficznego został ks. dr hab. Miłosz Hołda, na kadencję 2024–2028, który funkcję tę pełnić będzie od 1 września 2024 r.

Również miło nam poinformować, że Zgromadzenie Wydziałowe Wydziału Teologii KUL wybrało dziekana na kadencję 2024-2028. Przez następne cztery lata funkcję tę będzie pełnił ponownie ks. prof. dr hab. Przemysław Kantyka.

>> Więcej o ks. dr. hab. Miłoszu Hołdzie

>> Więcej o ks. prof. dr. hab. Przemysławie Kantyce

Księżom Dziekanom serdecznie gratulujemy!

Ks. dr hab. Miłosz Hołda - dziekan Wydziału Filozoficznego UPJPII
Ks. prof. dr hab. Przemysław Kantyka - dziekan Wydziału Teologii KUL Jana Pawła II