W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się świąteczne spotkanie Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. Wchodzący w jego skład zespół „Uśmiech” przedstawił taneczną „Pastorałkę”. Owacjom na stojąco nie było końca.
- Mam wielką radość, że rozbrzmiały już akcenty związane z Bożym Narodzeniem. Cieszę się, że taką wspólnotę zawiązujemy. Cieszę się bardzo, że jesteśmy razem – powitał zebranych Jacek Sabat, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.
Członkowie Zespołu Inscenizacji Tanecznej „Uśmiech” pod kierownictwem Grażyny Alicji Piłat przedstawili „Pastorałkę” – taneczne przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Ich wersja jasełek spotkała się z gorącymi oklaskami.
- Czuć ducha uśmiechu, radości. Dziś wszyscy artyści są rzeczywistymi kolędnikami – dają z siebie wszystko i to należy docenić. Ich wartość artystyczną docenia cała Polska i Europa. To wyjątkowi ludzie i ich opiekunowie. Niepełnosprawni uczą nas, by do świąt podchodzić z pełnym entuzjazmem i bez kompromisu – podkreślił senator Krzysztof Słoń, przyjaciel zespołu.
- Życzymy im życzliwości ze strony ludzi, która wyraża się w bliskości i zrozumieniu. Oni są bardzo wrażliwi na drugiego człowieka i relacje. Z jednej strony wymagają, by ich traktować normalnie, po ludzku, z drugiej strony chcą z naszych relacji wydobyć życzliwość. Kiedy się ich nią otoczy, odpłacają jeszcze większą życzliwością. Ich mały uśmiech mówi więcej, niż nasz wielki gest – mówi biskup Marian Florczyk.
- Życzymy im wiele radości, satysfakcji tego, co wokół nich się dzieje, spotykania życzliwych ludzi, a także wiele optymizmu, że wszyscy będziemy żyli już niedługo w normalnych czasach – dodał Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Podczas spotkania specjalnymi dyplomami uhonorowani zostali przyjaciele zespołu: biskup Marian Florczyk, Henryk Milcarz, Krystyna Krzemińska, Augustyna i Robert Kumańscy, Agnieszka i Bertus Servasowie.
Choć ze względu na czas pandemii nie było tradycyjnego łamania się opłatkiem, to uczestnicy nie wyszli z pustymi rękami. Od Świętego Mikołaja otrzymały paczki ze słodkościami od sponsorów.
tekst za: em.kielce.pl
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z dnia.
Prefacja zwykła
– nr 36-41.
Msza o powołania
w parafii Książ Mały.
† Kazimierz Borówka 1966
† Aleksander Koterwa 1982
† Tadeusz Marchaj 2006
† Stanisław Malara 2011
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl