Pielgrzymowanie w naszej diecezji kieleckiej jest kontynuowaniem bogatej tradycji pielgrzymkowej, która sprawiała, że z czasem z Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę narodziły się nowe i bardzo cenne inicjatywy pielgrzymkowe, które tak bardzo ubogacają żywą wspólnotę wiary Kościoła diecezjalnego – pisze w komunikacie Biskup Kielecki.
Przypomina przede wszystkim, że już 5 sierpnia Mszą św. w Wiślicy rozpocznie się 42. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przez osiem dni pątnicy będą uczestniczyli w wyjątkowych rekolekcjach w drodze, odwiedzając miasta i wioski, by 13 sierpnia pokłonić się Czarnej Madonnie, powierzając jej różne intencje osobiste i wspólnotowe.
Pątnikom będzie towarzyszyć hasło „Z Maryją wierzymy w Kościół Chrystusowy…”.
Biskup odnosi się zarazem do bogatych tradycji pielgrzymowania w powierzonej sobie diecezji, które wyrosły na gruncie Kieleckiej Pielgrzymki – począwszy od pielgrzymki młodych do Wiślicy w czerwcu poprzez Diecezjalną Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę czy Pielgrzymkę KSM i Ruchu Czystych Serc do sanktuarium patronki polskiej młodzieży, bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Wskazuje także doroczną pielgrzymkę kapłanów do jednego z sanktuariów diecezjalnych, pielgrzymowanie maturzystów i comiesięczne dekanalne czuwania na Jasnej Górze, a także Apostolatu Margaretka w sanktuarium Jezusa Cierpiącego w klasztornym kościele sióstr norbertanek w Imbramowicach, czy lipcową pielgrzymkę do sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie.
„Pielgrzymowanie to odpowiedź na taki wewnętrzny cichy, ale jakże przekonywający głos duchowych potrzeb człowieka. Ono sprawia, że na pielgrzymie szlaki wyruszają tysiące osób różnego wieku oraz różnej kondycji fizycznej i duchowej” – zauważa.
Zaznacza, że dziś jedynie „modlitwą możemy leczyć współczesny świat”, a „tego lekarstwa potrzebujemy wszyscy bez wyjątku, zarówno my duszpasterze, jak i małżeństwa oraz całe rodziny, a w nich dzieci i młodzież, chorzy i cierpiący, a także wszyscy uwikłani w nałogi i cywilizacyjne uzależniania” – pisze biskup, zachęcając do wyruszenia na pielgrzymi szlak, a chorych i cierpiących do duchowego uczestnictwa.
tekst za: ekai.pl
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z uroczystości.
Odmawia się
Chwała i Wierzę.
Prefacja własna – nr 49.
† Wacław Włodarczyk 1965
† Wiktor Miłek 1969
† Antoni Zagała 1978
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl