Pielgrzymka „Sursum corda”

Już po raz 27. odbyła się pielgrzymka góralska „Sursum corda” z zakopiańskich Krzeptówek do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, Gaździny Podhala. Pielgrzymi pokonali 34 kilometry, które w 1997 roku przemierzył Święty Jan Paweł II, zmierzając do Ludźmierza.

W tym roku, wśród 3,5 tys. pątników pojawiła się również 60-osobowa grupa Górali Świętokrzyskich: z parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach oraz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Cierchach - wraz z duszpasterzami.

Warto dodać, iż konferencje na trasie rewelacyjnie głosił ks. Wojciech Węgrzyniak, a na Mszę Świętą w Ludźmierzu dotarli też dwaj cykliści, którzy wyruszyli rowerami z Kielc już w piątek, by 1 czerwca wspólnie modlić się w intencji polskich rodzin. Wszyscy zgodnie twierdzą, iż pierwszą sobotę czerwca warto zarezerwować na udział w pielgrzymce „Sursum corda”.