W dniu 10 lipca 2024 r. – w 32-stopniowym upale – o godz. 18.30 rozpoczęło się 51 czuwanie maryjne w kościele św. Jakuba Starszego – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu. Parafianie przynieśli do kościoła i ofiarowali Matce Bożej Łaskawej piękne wianki i pachnące kwiaty.
Po odsłonięciu cudownego Obrazu oraz serdecznym powitaniu pielgrzymów przez ks. kanonika Stanisława Kondraka miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęła się adoracja, w czasie której odśpiewano Litanię Loretańską.
Następnie pielgrzymi udali się na „dróżki” odmawiając trzecią część bolesną różańca, poprowadzoną przez Różę Różańcową ze Szczaworyża. Każda dziesiątka różańca poprzedzona była intencjami wypisanymi przez wiernych. Kopię cudownego obrazu Matki Bożej nieśli Rycerze Kolumba.
Lipiec to miesiąc, który nawiązuje, podobnie jak czerwiec do Święta Bożego Ciała. Czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu, a w lipcu oddajemy cześć Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. O tym też była czytana prelekcja.
Przed Mszą św. odmówiona została Koronka do Miłosierdzia Bożego za pielgrzymów i w ich osobistych prośbach.
O godzinie 20.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. Kazimierza Ćwierza z Buska-Zdroju, którą celebrowało 10 księży. W homilii ks. Ćwierz nawiązując do Ksiąg Starego Testamentu przypomniał proroka Ozeasza. „Pan Bóg wybrał Ozeasza i daje mu siłę aby kochał swą niewierną żonę mimo wszystko. W ten sposób prorok i jego życie jest obrazem miłości Boga. My mamy zawsze pamiętać o tym, jak ważne jest pierwsze przykazanie. Bez Boga czeka nas nieuchronny upadek. Pamiętajmy, kto jest prawdziwym Bogiem; nie złoty cielec, nie bożek, nie dobra doczesne”.
Również przed Apelem Jasnogórskim w krótkich słowach zwrócił się do pielgrzymów ks. Kazimierz Ćwierz. Po Apelu Jasnogórskim i błogosławieństwie ks. Stanisław Kondrak zaprosił wszystkich uczestników czuwania do przejścia za ołtarz główny, aby oddać cześć relikwiom świętym.
Na zakończenie Ksiądz Proboszcz gorąco podziękował za wspólną modlitwę i zaprosił na kolejne czuwanie, które odbędzie się 14 sierpnia 2024 r. (początek o godzinie 18.30). Nie zabrakło także poczęstunku i słodkiego deseru, na który zaprosił wszystkich ks. Stanisław Kondrak, bo „w domu matki zawsze jest najlepiej”.
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z uroczystości.
Odmawia się
Chwała i Wierzę.
Prefacja własna – nr 49.
† Wacław Włodarczyk 1965
† Wiktor Miłek 1969
† Antoni Zagała 1978
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl