Młodzież naszej diecezji uczestniczyła w Festiwalu Życia

„Wracaj do domu” - pod takim hasłem przywitali młodzież organizatorzy Festiwalu Życia w Kokotku. Nie była to jednak zachęta do odwrócenia się na pięcie i ucieczki, lecz do odkrycia domu w Kościele.

Hasło było już zresztą znane uczestnikom Spotkania Młodych na Polach Lednickich - Lednica i Kokotek po raz pierwszy połączyły bowiem swe siły.

Ideą przewodnią Festiwalu jest utworzenie przestrzeni dla integracji i formacji młodzieży katolickiej: służą temu warsztaty i konferencje, modlitwa liturgią godzin, stały konfesjonał i całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu oraz codzienna Eucharystia. To nie wszystko, co przygotowują organizatorzy, ponieważ wiedzą, że wiara nie zamyka się w pobożności, a zabawa również może być katolicka. Każdego dnia wieczorem odbywa się koncert (w tym roku wystąpili, m.in. Mesajah, C-Bool, Siewcy Lednicy i niemaGOtu, a najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem jest Bieg Festiwalowicza: wyścig prowadzący przez staw Posmyk oraz okoliczne lasy i bagna - w tym roku wzięło w nim udział 500 osób!

Wielką atrakcją jest sama forma noclegu: uczestnicy śpią w namiotach ze wszystkimi niewygodami i atrakcjami z tym związanymi. Przez cały tydzień w Festiwalu wzięło udział kilka tysięcy osób, z czego 1600 od początku do końca. W ich gronie znaleźli się młodzi z naszej diecezji w różnych grupach, m.in. z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii św. Wojciecha w Kielcach oraz indywidualnie.

W przyszłym roku Festiwal Życia odbędzie się w dniach 7-13 lipca.