Ks. Daniel Olejarczyk do Margaretek: Swoją obecnością w tym miejscu modlisz się o powołania oraz za kapłanów

W piątek, 18 października 2024 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach po raz kolejny spotkali się Członkowie Wspólnot Margaretkowych wraz z kapłanami, aby wspólnie prosić o łaskę świętości dla kapłanów i o dar nowych powołań do Służby Bożej. W tym szczególnym czasie naszej modlitwie patronowała św. Rozalia.

Czuwanie rozpoczęliśmy modlitwą i rozważaniem tajemnic różańcowych z części bolesnej poprowadzonym przez Siostry Norbertanki. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której przewodniczył ks. Krzysztof Toboła – moderator Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

W konferencji postać św. Rozalii – patronki czuwania, czczonej szczególnie w naszej diecezji na Górze Perzowej przybliżył zebranym ks. Daniel Olejarczyk – wikariusz parafii św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Kielcach.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Daniel Olejarczyk. W homilii rozwinął nawiązując do fragmentu odczytanej Ewangelii powiedział: Drogi Bracie i Siostro, właśnie w tym momencie spełniasz prośbę Pana Jezusa, który dziś mówi do Ciebie: „Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na Swoje żniwo”. Swoją obecnością w tym miejscu, właśnie to czynisz, bo modlisz się o nowe powołania, modlisz się za tych, którzy już są kapłanami, modlisz się za nas, którzy tu wśród was jesteśmy w tym imbramowickim Sanktuarium Męki Pańskiej, które śmiało można dziś nazwać żywym, bijącym i kochającym sercem zwróconym w kierunku wielu kapłanów, nie tylko naszej diecezji.

W modlitwie uwielbienia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem trwaliśmy do godziny 23.30, prosząc o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele, a także powierzając intencje złożone przez pielgrzymów zanoszone w modlitwie Nowenny do Pana Jezusa Cierpiącego.

Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i Kompleta. Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się w spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członków Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział wierni i kapłani z parafii:
- pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kielcach z ks. Danielem Olejarczykiem
- katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Kielcach z ks. Mateuszem Parobcem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Wniebowzięcia NMP w Strawczynie z ks. Mateuszem Magierą i ks. Piotrem Kozłowskim
- pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy z ks. Wojciechem Czerwikiem
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- pw. Wniebowzięcia NMP w Proszowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach
- pw. Św. Jacka w Leszczynach