- Bp Jan Piotrowski ma charakter i ogromne doświadczenie, aby jak najlepiej pełnić posługę biskupa kieleckiego – mówi KAI ks. Andrzej Mulka, twórca wydawnictwa „Promyczek” i zespołu „Promyczki Dobra”, który blisko pięć lat mieszkał po sąsiedzku z ks. dr. Janem Piotrowskim, wówczas proboszczem parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu (diecezja tarnowska), obecnie nowym ordynariuszem kieleckim.
Nowego biskupa kieleckiego mianował papież Franciszek 11 października.
Jak wyjaśnia ks. Andrzej Mulka, wydawnictwo diecezji tarnowskiej „Promyczek” ma swoją siedzibę w budynkach parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, której obecny biskup nominat był proboszczem w latach 2009 – 2013. - Pracowaliśmy niemal po sąsiedzku, poza tym znamy się poprzez Papieskie Dzieła Misyjne – mówi ks. Mulka.
Biskupa nominata określa jako „ogromnie ciepłego, życzliwego wszystkim ludziom człowieka, który szybko nawiązuje kontakty, a przy tym ma doskonałą pamięć do twarzy, nazwisk, dat, topografii terenu”.
Ks. Mulka przypuszcza, że wieloletnia praca na misjach ugruntowała w bp. Piotrowskim te umiejętności. Biegła znajomość kilku języków obcych, innych kultur i religii, zdaniem ks. Mulki, pomagają bp. Piotrowskiemu w „wyjątkowej otwartości na ludzi i na świat”.
Jako proboszcz dużej parafii dał się poznać przez sprawne administracyjnie decyzję, w tym te z kategorii „trudnych i mało popularnych”. – Potrafi być stanowczy – uważa ks. Mulka. Kaznodziejstwo bp. Piotrowskiego określa jako „mocno osadzone w nauczaniu papieskim , o szerokim otwarciu na Kościół powszechny i znakomitej znajomości jego spraw”.
Zauważalnym tzw. „konikiem” nowego bp. kieleckiego pozostają misje, na których spędził kilkanaście lat. W parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu trafił na podatny grunt, gdyż były tam silnie zakorzenione tradycje misyjne, w tym cykliczne spotkania z misjonarzami.
Ks. Andrzej Mulka - kapłan diecezji tarnowskiej, twórca Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej „Promyczek” i zespołu „Promyczki Dobra”, który uczestniczył w programach „Od przedszkola do Opola” i „Ziarno”. Zespół wydał wiele płyt z piosenkami religijnymi dla dzieci i z teledyskami.
dziar
tekst za: www.ekai.pl
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z dnia.
Prefacja zwykła
– nr 36-41.
Msza o powołania
w parafii Książ Mały.
† Kazimierz Borówka 1966
† Aleksander Koterwa 1982
† Tadeusz Marchaj 2006
† Stanisław Malara 2011
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl