Cenna inicjatywa i modlitwa u św. Jana Chrzciciela

W sobotni wieczór, 27 czerwca 2015 r. w kościele św. Jana Chrzciciela w Kielcach odbyły modlitwy w intencji Kielc i regionu świętokrzyskiego. Po Mszy św., podczas przebłagalnej adoracji, odśpiewano Suplikacje i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

- „Po modlitwach wysłuchaliśmy także świadectwa wiary pana Czesława, naszego gościa z Nowego Sącza. Opowiedział o kilkuletnich, uwieńczonych sukcesem, staraniach o chrześcijański kształt jednego z lokalnych festynów: „Świętojańskie powitanie lata”. Nasz Gość przybliżył nam także postać kierownika duchowego św. Faustyny w ostatnich latach jej życia, o. Józefa Andrasza, który urodził się niedaleko Nowego Sącza. To właśnie on zapoczątkował odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego" - mówi ks. Marek Dumin, wikariusz.

Mieszkańcy okolic Nowego Sącza modlą się o beatyfikację o. Andrasza oraz za jego wstawiennictwem polecają Bogu kapłanów. - „Po wysłuchaniu świadectwa rozważaliśmy Hymn o miłości z 1 Listu do Koryntian oraz za pośrednictwem o. Andrasza  polecaliśmy Bogu księży diecezji kieleckiej" - dodaje ks. Dumin. Podczas spotkania podjęto inicjatywę modlitwy za ks. biskupa Jana Piotrowskiego w formie tzw. Margaretki.

Po zakończeniu parafialnego czuwania kilka osób udało się do kieleckiej Katedry, aby tam dołączyć do modlitwy za nasz region i zakończyć ją Apelem Jasnogórskim razem z ks. Arturem Krążkiem.

- „Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do tworzenia Margaretek w intencji księży naszej diecezji, a szczególnie Księdza Biskupa Jana, któremu tak bardzo zależy na tym, by w Świętokrzyskim rozwijało się dobro i piękno" - reasumuje ks. Dumin.

Mieszkańcy parafii Św. Jana Chrzciciela
w Kielcach

___________________

Co to jest Margaretka?

Margaretkę mogą tworzyć pojedyncze osoby lub rodziny. Ważne jest to, aby w każdy dzień tygodnia ktoś modlił się za danego kapłana. Symbolem Apostolatu Margaretka jest kwiatek o siedmiu płatkach symbolizujących siedem dni tygodnia. W centrum kwiatu wpisuje się imię i nazwisko kapłana, zaś na siedmiu listkach kwiatowych imiona i nazwiska siedmiu osób (lub nazwiska rodzin), które składają Bogu przyrzeczenie dożywotniej modlitwy - każda osoba (lub rodzina) w jednym określonym dniu tygodnia za konkretnego kapłana. Siedem osób połączonych ofiarowywaniem dnia za Kapłana, wybiera formę modlitwy, która im najbardziej odpowiada i kontynuuje ją przez całe swoje życie, także po jego śmierci, pozostawiając dowolność w wyborze modlitwy.

___________________