Otrzymaliśmy relację z Niedzieli Miłosierdzia Bożego przeżywanej w dalekiej Brazylii - w parafii Marquinho, gdzie pracuje ks. Piotr Pochopień - kapłan naszej diecezji. Zachęcamy do lektury!
Od początku mojej posługi w tej parafii towarzyszą mi relikwie pierwszego stopnia św. Siostry Faustyny Kowalskiej (przekazane do Brazylii dzięki życzliwości sióstr z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach), relikwie krwi św. Jana Pawła II (przekazane przez kard. Stanisława Dziwisza) oraz relikwie św. Andrzeja Boboli (dar zakonu Ojców Jezuitów).
W Brazylii kult świętych jest powszechny, ale kult relikwii świętych jest mało znany. Praktycznie relikwie świętych są tu niespotykane. Jednak po pojawieniu się relikwii w parafii i wyjaśnieniu znaczenia i symbolu, adoracja i modlitwa przed relikwiami stała się bardzo powszechna. Każdego dnia mój kościół jest otwarty dla ludzi - i obserwuję, jak wiele osób przychodzi na chwilę modlitwy przed relikwiami, które są przy wejściu do kościoła, a następnie udają się przed Najświętszy Sakrament na dalszą adorację. Najbardziej mnie raduje, że do kościoła na modlitwę indywidualną przychodzi każdego dnia dużo dzieci i młodzieży. Relikwie mają stałe miejsce w kościele. Ale także kult św. Faustyny i św. Jana Pawła II jest rozpowszechniany poza granice mojej parafii, gdyż księża polscy pracujący w tej diecezji – przygotowują nabożeństwa w swoich parafiach na które pożyczają relikwie.
Przez ostatnie 9 dni w Nowennie przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia i Mszy św. uczestniczyło każdego dnia od 60 do ponad 100 osób. Uwieńczeniem naszych modlitw, była dzisiejsza uroczysta Msza św., w czasie której nastąpiło ucałowanie relikwii św. Siostry Faustyny (wcześniej została przypomniana historia życia św. Fastyny i św. Jana Pawła II). Wiele rodzin przyjęło moje zaproszenie do wspólnej modlitwy rodzinnej Koronką do Bożego Miłosierdzia, każdego dnia przed obiadem (godzina obiadowa można powiedzieć, że jest święta – gdyż wszystko jest zamknięte- szkoła, urząd miasta , poczta, sklepy itp. ). Dlatego jest to moment kiedy każdego dnia cała rodzina spotyka się przy wspólnym stole modlitwy i posiłku.
Dziękuję Wam za wszelką życzliwość i modlitwę!
Ks. Piotr Pochopień
MISJONARZ W BRAZYLII
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z dnia.
Prefacja zwykła
– nr 36-41.
Msza o powołania
w parafii bł. ks. Józefa Pawłowskiego
we Włoszczowie.
† Wiktor Sokołowski 1965
† Jan Kudelski 2000
† Stefan Liberek 2010
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl