„Znakiem Bożej miłości jest Jezus Zmartwychwstały, posłany do świata, którego się nie lęka, ale który ukochał miłością odwieczną” – mówił w kościele Miłosierdzia Bożego w Pińczowie bp Jan Piotrowski podczas diecezjalnych obchodów Święta Miłosierdzia Bożego. Uroczystość była połączona z przyznaniem biskupich medali Beati Misericordies.
W homilii bp Piotrowski tłumaczył, czym jest Boże Miłosierdzie; przypomniał, że Bóg w swoim miłosierdziu zawsze solidaryzował się z człowiekiem, jego ludzką naturą, słabością, nędzą. Zauważył, że Boże Miłosierdzie jest czymś więcej niż współczuciem i litością, jest „darem Boga samego”. Wyrazem miłosierdzia Boga jest poszukiwanie zagubionego człowieka. Podkreślił także, że Boże Miłosierdzie jest ocaleniem dla tego człowiek, który jest chory, ale i dla tego, który swego bliźniego ocala.
„Znakiem Bożej miłości jest Jezus Zmartwychwstały posłany do świata” – przypomniał bp Piotrowski. Zauważył, ze dzisiejsze święto jest okazem szczególnie wdzięczności dla Caritas diecezjalnej, która „dzieli się darem Bożego Miłosierdzia z innymi”.
Ustanowione przez siebie Medale Beati Misericordies biskup przyznał: Urszuli Radziszewskiej – twórczyni reaktywowanego i działającego od 25 lat Towarzystwa Dobroczynności; Markowi Zatorskiemu – prezesowi Fundacji im. Sue Ryder, która m.in. prowadzi Dom Opieki w Pierzchnicy i krzewi idee założycielki; małżeństwu państwa Furmanków, którzy przyczynili się m.in. do wyposażenia kaplicy w Hospicjum św. Teresy z Kalkuty w Kielcach.
Na zakończenie uroczystości modlono się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Oddano także cześć relikwiom św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.
Parafia Miłosierdzia Bożego, poza odpustem, przeżywała 25 lat powstania i 10-lecie sprawowania Eucharystii w nowym kościele.
Parafię pw. Miłosierdzia Bożego w Pińczowie erygował bp Stanisław Szymecki 28 kwietnia 1991 r. Plac pod budowę kaplicy poświęcił bp Jan Gurda. W 1994 powstał dom parafialny. W 1997 rozpoczęto budowę. Projekt jednonawowego kościoła wykonało małżeństwo architektów z Gdańska: Marian i Krystyna Sztafrowscy. Jego wystrój architektoniczny zaprojektowała prof. K. Sztafrowska.
dziar
tekst za: www.ekai.pl
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z dnia.
Prefacja zwykła
– nr 36-41.
Msza o powołania
w parafii bł. ks. Józefa Pawłowskiego
we Włoszczowie.
† Wiktor Sokołowski 1965
† Jan Kudelski 2000
† Stefan Liberek 2010
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl