Z modlitwą na ustach i z różańcami w ręku w sobotnie popołudnie przeszło ulicami Kielc kilkuset wiernych, a wszystko za sprawą Pokutnego Marszu Różańcowego.
Podążając za krzyżem, modlili się między innymi o pomoc w odnowie moralnej Polski i Polaków, a także o rychły triumf Niepokalanego Serca Maryi na świecie.
Pierwszy Pokutny Marsz Różańcowy rozpoczęła Msza św. w kościele św. Wojciecha. Następnie wierni przeszli ulicami Lecha Kaczyńskiego, Rynkiem oraz ulicą Dużą na Plac Najświętszej Maryi Panny, gdzie został wystawiony najświętszy sakrament. Podczas pochodu modlili się między innymi o: pomoc w odnowie moralnej Polski i Polaków; powsztrzymanie fali świętokractwa, bluźnierstw i antychrześcijańskiej nienawiści w naszym społeczeństwie, o zakończenie procederu mordowania dzieci nienarodzonych, a także we własnych intencjach.
- Matka Boża zawsze, gdy się pojawia, prosi nas o odmawianie różańca. Mówi ona, że modlitwa publiczna jest skuteczniejsza od modlitwy indywidualnej, dla złagodzenia gniewu Bożego i wyjednania jego miłosierdzia – mówiła Krystyna Gronowska, zelatorka Róż Żywego Różańca.
Wierni biorący udział w pochodzie podkreślali wagę i istotę tego wydarzenia: - Sprowadza mnie tutaj zaniepokojenie sytuacją katolików w Polsce. A takie marsze są naszą odpowiedzią na popularyzację bezbożnictwa – mówił idący w marszu pan Michał. Z koleipPani Stanisława szła za krzyżem w trosce o naszą ojczyznę: - Chcę się pomodlić w intencji naszej Ojczyzny, żeby się w niej lepiej działo – tłumaczyła.
Jak wspomniała Krystyna Gronowska, organizacja marszu nie była wielkim problemem, a pomysł przyszedł od samego Ducha Świętego: - W pewnym momencie stanęłam przed Panem Jezusem i poszła taka mała iskierka, która zachęciła mnie do organizacji takiego spotkania – tłumaczyła.
Był to pierwszy tego typu marsz w Kielcach. Podobne spotkania odbywają się już w ośmiu innych miastach w Polsce pod auspicjami Krucjaty Żywego Różańca i Rodziny Matki Bożej Jasnogórskiej.
tekst za: em.kielce.pl
>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM
Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z dnia.
Prefacja zwykła
– nr 36-41.
Wspom. dowolne św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy (czerwony).
Msza święta
i Liturgia Godzin
ze wspomnienia.
Prefacja o świętych
męczennikach – nr 72.
Msza o powołania
w parafii Oleszno.
† Józef Figiel 1974
† Stefan Matus 2010
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl