Specjalne modlitwy, litanie i nowenny znajdziemy w wyjątkowym „Modlitewniku czcicieli św. Rocha. Patrona w dobie pandemii”, wydanym przez Wydawnictwo Jedność.
– To zaproszenie do modlitwy w tym trudnym czasie, a pomoże nam w tym św. Roch – mówi ks. dr Jan Nowak, redaktor naczelny Wydawnictwa Jedność.
Żyjemy w czasach epidemii, która dotyka przede wszystkim chorych i cierpiących z powodu zakażenia, ale również całe społeczności poprzez obostrzenia i utrudnienia. Wiele osób opłakuje swoich najbliższych, którzy zmarli na skutek Covid-19, ale również przez trudności z dostępem do lekarza.
Wydawnictwo Jedność na ten trudny okres przygotowało specjalny „Modlitewnik czcicieli św. Rocha. Patrona w dobie pandemii”.
– Kiedy przygotowywaliśmy tę książkę, odkryliśmy jak silna jest duchowość św. Rocha i jak pomocna była dla ludów, które dotykało nieszczęście epidemii. Można powiedzieć, że pewne części Europy są „usłane” kościołami poświęconymi temu świętemu – tłumaczy ks. dr Jan Nowak.
Święty Roch urodził się w Montpellier we Francji. Był człowiekiem pobożnym, ubogim i miłosiernym. Niestrudzenie pielgrzymując, naśladował Chrystusa w miłości do słabych i potrzebujących pomocy. Uzdrawiał mocą krzyża. Budził nadzieję w sercach chorych i umierających, pocieszał i wspierał bezsilnych wobec zarazy.
– Ta postać jest niesamowita. To pielgrzym, który miał do spełnienia jedną misję – opiekuna chorych podczas zarazy. Żył w trudnym dla Europy czasie. Inspirował się postacią św. Franciszka. Cały majątek sprzedał i ruszył w drogę, aby dotrzeć do Rzymu. Tam pomagał mieszkańcom Wiecznego Miasta. Następnie wrócił do Francji i po drodze sam zachorował na dżumę. Kiedy wyzdrowiał i chciał przekroczyć granicę z Francją, został uznany za szpiega i skazany na pięć lat ciężkiego więzienia. Dopiero po śmierci odkryto jego wspaniały życiorys – wyjaśnia redaktor naczelny Wydawnictwa Jedność.
Książka jest zbiorem modlitw, litanii i nowenn, którymi posługują się wierni w wielu sanktuariach i kościołach, nie tylko w Polsce, ale także we Włoszech i Francji. Autorem jest ks. dr Zbigniew Sobolewski, kapłan, teolog moralista, ceniony duszpasterz i przewodniczący Zarządu Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrał on najcenniejsze i najpiękniejsze modlitwy, które sięgają XVIII wieku, i dołączył do nich współczesne modlitewne błagania.
tekst za: em.kielce.pl
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z dnia.
Prefacja zwykła
– nr 36-41.
Msza o powołania
w parafii Książ Wielki.
Dziś przypada 10 rocznica ingresu
Pasterza Diecezji -
Biskupa Jana Piotrowskiego
do Katedry Kieleckiej.
† Walenty Herczyk 1973
† Bronisław Łysek 2014
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl