Nowy oddział KSM

Dnia 13 maja 2023 r. w parafii Bożego Ciała w Słomnikach powstał 17 oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej.

Spotkanie założycielskie było zwieńczeniem kilku miesięcy pracy o przyglądania się strukturom Stowarzyszenia. Jesieniom ubiegłego roku przedstawiciele zarządu diecezjalnego zapoznali młodych z działaniami i strukturami stowarzyszenia i zachęcili do tworzenia własnych struktur. Dzień 13 maja 2023 zapisał się w historii parafii i KSM naszej diecezji jako dzień powstania 17 oddziału stowarzyszenia.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą, a następnie przedstawiciele zarządu diecezjalnego przybliżyli cechy dobrego lidera i obowiązki poszczególnych osób w kierownictwie oddziału.  Nie zabrakło także czasu na pytania do obecnych doświadczonych prezesek oddziałów dziś członkiń zarządu.

Najważniejszym momentem spotkania było wybranie nowego kierownictwa i komisji rewizyjnej oddziału, który od dnia dzisiejszego został oficjalnie włączony w struktury KSM.

Zainteresowanych włączeniem się w działania stowarzyszenienia,
szczegółowymi informacjami
prosimy o kontakt  z biurem KSM Diecezji Kieleckiej