Już za cztery miesiące na Światowe Dni Młodzieży do Polski zjedzie kilka milionów młodych ludzi.

Przed oficjalnym spotkaniem z papieżem Franciszkiem w Krakowie, pielgrzymi wezmą udział w tzw. dniach diecezjalnych.

Dobrze się bawić, świadczyć o Chrystusie, poznać miłość życia – to tylko kilka powodów, dla których młodzież ze Świętokrzyskiego chce pojechać na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

„W 20 sekund do Krakowa” to akcja kieleckich wolontariuszy, która ma zachęcić do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży. Wziąć w niej udział może każdy, wystarczy nagrać filmik i wrzucić go na facebook'a.

– Jest to wydarzenie, które na pewno nie prędko się powtórzy i myślę, że dla każdego, kto pojedzie do Krakowa będzie to niezapomniane wydarzenie, które wywrze na nim ogromne wrażenie – mówią wolontariusze.

Ale ŚDM to nie tylko wyjazd do Krakowa; do samej diecezji kieleckiej przyjedzie około pięciu tysięcy pielgrzymów z 15 państw, trafią do 68 parafii, w tym do 23 w Kielcach. Właśnie dlatego Centrum Wolontariatu stworzyło oficjalny plan Dni Diecezjalnych.

Dni Diecezji Kieleckiej rozpoczną się 19 lipca, a zakończą 25, pielgrzymką do Krakowa. Młodzież ze świętokrzyskiego chce zapewnić pielgrzymom mnóstwo atrakcji. Plan przewiduje między innymi gry terenowe, przedstawienia teatralne, czy wycieczki krajoznawcze.

Jak mówi ks. Karol Stawowczyk z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu – ŚDM to najlepszy sposób na integrację młodzieży. – Na całym świecie jest wspólnota uczniów Jezusa Chrystusa i potrzeba nam po prostu tak po ludzku spotkać się, zobaczyć, wymienić doświadczeniami, móc ze sobą pobyć i poczuć moc, która jest we wspólnocie – tłumaczy ks. Stawowczyk.

Chętni mogą zgłaszać się bezpośrednio do swoich parafii lub kontaktować się z wolontariuszami.

tekst za: www.kielce.tvp.pl

RELACJA FILMOWA