Obchody 40 rocznicy obrony krzyża w Miętnem

Dnia 7 czerwca 2024 r. odbyły się uroczystości związane z 40-leciem zwycięskiej obrony Krzyża w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem w diecezji siedleckiej.

Program obchodów obejmował zawiązanie wspólnoty, drogę krzyżową, Eucharystię, spotkanie absolwentów oraz wieczorne widowisko muzyczne pt. „Nauka o miłości, odwadze i Krzyżu”. Patronat honorowy nad uroczystościami jubileuszowymi objął Prezydent RP Andrzej Duda.

W obchodach uczestniczyła delegacja z naszej diecezji. Do Miętnem udali się przedstawiciele strajku w obronie krzyża we Włoszczowie na czele z ówczesną przewodnicząca Alicją Rydzek. Ponadto w obchodach wzięła udział Mariola Koza, Dyrektor Zespół Szkół nr 3 we Włoszczowie wraz z nauczycielami i uczniami oraz ks. Paweł Ścisłowicz jako delegat Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego.

Na zakończenie Mszy św. wręczyliśmy na ręce Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy obraz Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej oraz album „Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach” wraz z dedykacją „W duchu solidarności w obronie Krzyża Świętego Biskup Kielecki Jan Piotrowski z Diecezją Kielecką oraz Społeczność Zespołu Szkół Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie wraz z Uczestnikami Strajku w 1984 roku”.

Ks. dr Paweł Ścisłowicz
DYREKTOR WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO