Ok. 3 tysiące maturzystów diecezji kieleckiej modliło się na Jasnej Górze

Ponad 3 tysiące maturzystów ze szkół na terenie diecezji kieleckiej wzięło udział w drugim dniu XVII Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę, przeżywanej w tym roku pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Uczniom towarzyszyli w modlitwie: bp Marian Florczyk, 200 nauczycieli i opiekunów, 36 księży i klerycy.

Mszy św. w Bazylice jasnogórskiej przewodniczył bp Marian Florczyk.

W homilii przypomniał, że dojrzałość nie jest równoważna z otrzymaniem dowodu osobistego i zdaniem matury, że świadczą o niej właściwe postawy, umiejętność dokonywania wyborów, odpowiedzialność za siebie i innych. Biskup przypomniał, że maturzyści na Jasną Górę przyjeżdżają nie tylko po to, aby modlić się w intencji pomyślnie zdanej matury, ale jako ludzie wierzący, chcący zawierzyć swoje sprawy Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Jasnogórskiej i zamanifestować swoją wiarę.

Po Mszy św. maturzyści w skupieniu przeszli Drogą Krzyżową wokół Wałów Jasnogórskich. Uczestniczyli również w półgodzinnej adoracji w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Ks. dr Karol Zegan – dyrektor Referatu Katechetycznego Diecezji Kieleckiej podkreśla skupienie, wyciszenie - „zachowanie bez zarzutu” maturzystów.

Oprawę liturgiczną wydarzenia przygotowali maturzyści z Jędrzejowa, a oprawę muzyczną zespół Światło nadziei” z Miechowa.

W poniedziałek w Pielgrzymce uczestniczyło 1422 maturzystów i 108 opiekunów z 12 szkół. We wtorek - 2910 maturzystów i 281 opiekunów z 38 szkół. Razem 4721 osób

dziar
tekst za: www.ekai.pl