Papież mianował nowych Prałatów

Na zakończenie Mszy św. imieninowej, 4 marca 2014 r. ks. prałat dr Andrzej Kaszycki, kanclerz Kurii Diecezjalnej powiadomił, że w dniu wczorajszym abp Celestino Migliore przywiózł do Kielc trzy papieskie nominacje dla księży naszej diecezji. Nominacje wręczył Biskup Ordynariusz Kazimierz Ryczan.

Ojciec Święty Franciszek mianował trzech Prałatów Jego Świątobliwości. Zostali nimi:

Ks. kan. Franciszek Berak – proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Daleszycach i dziekan dekanatu daleszyckiego;

Ks. kan. Marek Podyma – proboszcz parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju i dziekan dekanatu buskiego;

Ks. kan. Jerzy Siwiec – proboszcz parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie i dziekan dekanatu jędrzejowskiego.

CZCIGODNYM KSIĘŻOM PRAŁATOM
ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO DOBREGO!