Parafia Piotrkowice na Znaczku Turystycznym

Pomysł promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie, w formie znaczka turystycznego zrodził się w Czechach w 1998 r. Obecnie Znaczek Turystyczny jest obecny w kilkunastu krajach Europy, w USA i w Rosji. Polska jest drugim krajem pod względem ilości wydanych znaczków.

Z ideą ZT związana jest też gra kolekcjonerska, spotkania kolekcjonerów, wystawy, targi, prelekcje...

W Polsce obecnie jest ponad 1040 miejsc, w których można nabyć ZT. Jednym z takich miejsc w naszej diecezji jest parafia św. App Piotra i Pawła w Piotrkowicach. Ks. proboszcz Mariusz Chmura, który jest także pasjonatem karawaningu, turystyki, podróży, postanowił zrobić ZT, promując piękny kościół parafialny z 1862 r. Do Piotrkowic już zawitało kilku kolekcjonerów i turystów z całej Polski. W czasie wizytacji kanonicznej Biskup Kielecki Jan Piotrowski otrzymał Znaczek Turystyczny nr 1015 z kościołem pw. Św. App Piotra i Pawła w Piotrkowicach. Sam proboszcz zaczął kolekcjonować znaczki i odwiedzać ciekawe miejsca w Polsce. W swojej kolekcji ma już 71 znaczków, przede wszystkim z województwa świętokrzyskiego i podkarpackego.

Znaczek Turystyczny jest ciekawą promocją zwłaszcza dla parafii z pięknymi, zabytkowymi świątyniami.

Więcej informacji o Znaczkach Turystycznych na stronie www.znaczki-turystyczne.pl

Tam też kontakt w sprawie możliwości wydania swojego Znaczka Turystycznego.