Parafia w Kokczetawie przygotowuje się do Jubileuszu

Na adres Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej został wysłany list z dalekiego Kazachstanu, gdzie w parafii Kokczetaw trwają przygotowania do Jubileuszu 25-lecia konsekracji kościoła. W parafii posługuje ks. Wojciech Skorupa – pochodzący z parafii Kije.

Niech będzię pochwalony Jezus Chystus!

Na misjach w dalekim Kazachstanie – w parafii św. Antoniego w Kokczetawie trwają przygotowania do Jubileuszu 25-lecia konsekracji kościoła. Każdego dnia trwają modlitwy, a szczególnie we wtorki jest sprawowana Msza św. ku czci św. Antoniego, patrona parafii, z prośbą o duchowne owoce z Jubileuszu.

Parafia trwa też w oczekiwaniu na gości, którzy przyjadą, aby podzielić radość ze wspólnego przeżywania naszej uroczystości. Od kilku tygodni jest z nami Pan Mariusz Tyrna – wolontariusz z parafii Nakło, aby pomóc nam w przygotowaniu domu parafialnego na przyjazd gości. Przeprowadza on prace remontowe naszego budynku. Trwają również prace przy konserwacji i strojeniu organów w kościele, które wykonuje firma z Warszawy: Tomasz Nagalski i Wojciech Gepner.

Niebawem przyjedzie do nas Ksiądz Biskup Marian Florczyk, który 25 lat temu był w Kokczetawie podczas konsekracji naszego kościoła. Będzie obecny z nami ks. Zygmunt Kwieciński – pierwszy proboszcz i budowniczy naszego kościoła, a także ks. Leszek Kowalczyk – proboszcz z mojej rodzinnej parafi wraz z pielgrzymami.

Wyrażam ogromną wdzięczność naszemu Biskupowi Kieleckiemu Janowi Piotrowskiemu za troskę o naszą parafię oraz wszyskim dobroczyńcom Diecezji Kieleckiej za okazywaną materialną pomoc i modlitwy kierowane w intencji misji. Dziękuję także ks. Łukaszowi Zygmuntowi za pomoc w realizacji projektów związanych z naszym duszpasterskim i materianym funkcjonowaniem.

Z prośbą o modlitwę o dobre przeżycie naszej Jubileuszowej Uroczystości

ks. Wojciech Skorupa