NIESTACHÓW, Najświętszego Serca Jezusa

Proboszcz:
ks. Kazimierz Wierzbicki, ur. 1955 (Krzcięcice), wyśw. 1980, mian. 1995

Rys historyczny:
W Niestachowie znajduje się niewielki kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Parafia powstała dekretem ks. bpa Kazimierza Ryczana w 1995 r., dzięki staraniom ks. kan. Franciszka Beraka – proboszcza par. Daleszyce. Jeszcze wcześniej, w 1981 r. z inicjatywy mieszkańców Niestachowa oraz ks. Zdzisława Bartosza rozpoczęto budować tu kaplicę – o czym informuje tablica pamiątkowa.

Grunt pod budowę ofiarowały rodziny Machulów, Sobierajów i Wiktorów. Pierwszą Mszę św. odprawił w nowej kaplicy w 1986 r. bp Jan Gurda. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Serca Pana Jezusa. Z boku obraz św. Izydora – patrona rolników. W parafii żywy jest kult Matki Bożej Daleszyckiej, na co  wskazuje kopia Jej obrazu po prawej stronie ołtarza. Z boku – Obraz Jezusa Miłosiernego, namalowany z inicjatywy ks. Mariana Meresińskiego i z ofiar jego rodziny. Stacje drogi krzyżowej ufundowali parafianie: młode małżeństwa, koła różańcowe, jubilaci.

Kontynuowana jest praca przy budowie plebanii. Wciąż otwarta jest sprawa gruntu pod budowę cmentarza parafialnego.

Czy wiesz, że…
Niestachów to miejscowość o dużych walorach turystycznych i krajobrazowych. Znajduje się tutaj wyciąg narciarski, małe zoo z kilkudziesięcioma zwierzętami  w prywatnym gospodarstwie Jerzego Jarmołowicza.

W pobliżu Szkoły Podstawowej w Niestachowie znajduje się mogiła nieznanego żołnierza z czasów II wojny światowej. O to miejsce troszczą się uczniowie.

Odpust: Najświętszego Serca Pana Jezusa – piątek po Oktawie Bożego Ciała