Pielgrzymi spotkali się w Wiśniówce

Pątnicy, którzy uczestniczyli w 41. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę oraz 10. Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej zgromadzili się w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wiśniówce. Mszy św. przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, dlatego akurat tego dnia spotkali się pielgrzymi diecezji kieleckiej. Tego dnia również przypadał odpust w parafii w Wiśniówce.

– Za każdym razem, gdy człowiek polskiej ziemi jak Maryja sprawy boże czynił swoimi sprawami, prawo boże czynił swoim podstawowym prawem i zadaniem zawsze odzyskiwał i trwał w upragnionej wolności. Dlatego z Maryją, podążając za Nią byliśmy zawsze i pozostaniemy dziećmi wolności. Takich nas Bóg potrzebuje, takich, którzy będą wołać: Ojcze do Ciebie należę – zaznaczał w trakcie homilii ks. Dariusz Węgrzyn.

Po dwóch tygodniach od wspólnego wędorowania wielu pątników spotkało się z ogromną radością z przyjaciółmi z „rekolekcji w drodze”. Uczestniczyli oni w Eucharystii, następnie wspólnie posilili się przy ognisku, a na koniec uczestniczyli w przeglądzie piosenek pielgrzymkowych.

– Tęsknie za pielgrzymką, ponieważ to był wspaniały czas ze wspaniałymi ludźmi, których przez ten czas po pielgrzymce mi brakowało. Z braćmi i siostrami można było razem wędrować do Maryi i z Nią się spotkać. Najbardziej z pielgrzymki zapamiętam apel w Mstowie, to był cudowny wieczór pełen pięknych występów każdej z grup – powiedział Piotr, grupa żółto–niebieska.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć