Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Pielgrzymi z diecezji kieleckiej dotarli na Jasną Górę. Do końca „rekolekcji w drodze” pozostała Eucharystia przed Cudownym Obrazem Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze, podczas której o godzinie 19.00 homilię wygłosi bp Jan Piotrowski.

W sobotę, 13 sierpnia o  godzinie 6.00, pielgrzymi wyruszyli z Mstowa, aby dotrzeć do Przeprośnej Górki, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie pokutnym. – W czym ja mam być pierwszy? W tym, w czym pierwszy jest Bóg, czyli w kochaniu drugiego i zdolności do przebaczenia. Jeśli chcemy być tacy jak Bóg, to bądźmy pierwsi w miłości. On od początku nas umiłował – mówił ks. Paweł Latos.

Około godziny 13.00 pątnicy dotarli do celu, czyli przed tron Maryi. O godzinie 19.00 odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie Pielgrzymki.

– Towarzyszy mi ogromna radość, która wypływa ze spotkania w tym szczególnym miejscu z Maryją. Możemy z nią rozmawiać wszędzie, ale tu jest wyjątkowo. Z Jasną Górą jestem szczególnie związany od dziecka, gdy rodzice mnie tu przywieźli, to od razu poczułem, że jestem „w domu u Mamy” – powiedział ks. Piotr Białek, przewodnik grupy czerwono–niebieskiej.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć